Достапни линкови

logo-print

Влошено здравјето на Мубарак во затвор


Се влошува здравствената состојба на поранешниот претседател на Египет Хосни Мубарак, кој отслужува доживотна затворска казна. Надлежните во затворот Тора во близина на Каиро велат дека екс-лидерот морал да биде реанимиран поради тоа што му запрело срцето. Мубарак владееше со Египет три децении пред да отстапи во екот на протестите против неговиот режим. Осумдесет и четири годишниот лидер е осуден за инволвираност во убиствата на демонстранти за време на немирите во земјата.
XS
SM
MD
LG