Достапни линкови

logo-print

Експлозија во трамвај во Украина


Најмалку деветмина се повредени во експлозија во трамвај во градот Днипропетровск, соопштија украинските власти. Според министерството за внатрешни работи, екслозијата настанала поради тоа што еден од патниците несоодветно ракувал со барут. Четириесет годишниот патник кој пренесувал барут е меѓу деветмината повредени. Тој наводно го купил експлозивниот прашак за лов. Нема сомненија за тероризам.
XS
SM
MD
LG