Достапни линкови

logo-print

Седма титула за Надал на Ролан Гарос во Париз


Рафаел Надал

Рафаел Надал

Рафаел Надал го освои Грен Слем турнирирот во Париз Ролан Гарос откако го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето со 3:1. Станува збор за седма рекордна титула на шпанскиот тенисер. Мечот беше прекинат вчера во четвртиот сет со предност од 2:1 во сетови за Надал. Четвртиот одлучувачки сет продолжи денес - Надал го освои со 7:5, со двојна сервис грешка на Ѓоковиќ.
XS
SM
MD
LG