Достапни линкови

logo-print

Британскиот премиер призна дека ја заборавил ќерката во паб


Британскиот премиер Дејвид Камерон јавно призна дека пред меколку месеци ја заборавил својата 8 годишна ќерка во еден ресторан, по неделниот ручек. Ќерката Ненси 15-тина минути седела само во ресторанот, по што Камерон и неговата сопруга се вратиле по неа, беше соопштено денеска од кабинетот на Камерон. Оваа случка прв ја објави британскиот весник Сан во време кога владата на Камерон се обидува да ја активира политиката во врска со така-наречените проблематични семејства. Критичарите ја искористија оваа случка за констатација дека Камерон не е способен да се грижи ни за своето семејство, а камо ли за целата држава.
XS
SM
MD
LG