Достапни линкови

logo-print

Каприлез ја поднесе кандидатурата за претседател


Лидерот на опозицијата во Венецуела Енрике Каприлез одржа митинг во Каракас по повод формалното предавање на кандидатурата за претседател на таа земја. На митингот присуствуваа десетици илјади приврзаници. Кандидатот вети дека ќе се бори против неврботеноста, криминалот и корупцијата во Венецуела.
Анкетите на јавното мислење предвидуваат дека на изборите Каприлез ќе биде поразен од противкандидатот и моменталниот претседател Хуго Чавез.
XS
SM
MD
LG