Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во југозападот на Турција


од ланскиот земјотрес

од ланскиот земјотрес

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди југозападот на Турција попладнево, јавуваат медиумите. Според обсерваторијата Кандили, епицентарот се наоѓа во близина на туристичкото место Олудениз. Турската државна телевизија јави дека неколкумина биле повредени. За сега нема информации за жртви. Силен земјотрес лани го потресе истокот на Турција - повеќе од 600 лица загинаа.
XS
SM
MD
LG