Достапни линкови

Иран бара да се прифатат нуклеарните активности на Техеран


од разгворите во Багдад

од разгворите во Багдад

Високорангиран воен претставник на Иран изјави дека „единствениот пат“ за светските сили е да ги прифатат нуклеарните активности на официјален Техеран. Али Саеди, високорангиран припадник на иранската Револуционерна гарда, ја даде забелешката пред почетокот на разговорите меѓу претставници на Исламската република и шестте светски сили: Соединетите американски држави, Британија, Франција, Германија, Русија и Кина. Средбата е закажана на 18 јуни во Москва.
XS
SM
MD
LG