Достапни линкови

logo-print

Принцот Филип го слави 91 роденден


Британскиот Принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, денеска го слави 91 роденден, еден ден откако беше пуштен од болница, каде се лекуваше од уринарна инфекција. Принцот беше хоспитализиран на 4 овој месец, во текот на одбележувањето на дијамантскиот јубилеј на неговата сопруга. Портпарол на монархијата изјави дека принцот ќе го прослави роденденот дома.
XS
SM
MD
LG