Достапни линкови

logo-print

Принцот Филип излезе од болница


Британскиот принц Филип излезе од болница, пред 91 роденден кој ќе го прослави утре, пренесуваат светските агенции. Мажот на британската кралица Елизабета Втора им се заблагодарил на вработените во болницата во која помина пет дена поради уринарна инфекција. Неговата сопруга од 2 до 5 јуни го прослави дијамантскиот јубилеј, односно 60 годишнината од стапнувањето на тронот.
XS
SM
MD
LG