Достапни линкови

logo-print

Пакистан не се согласува со критиките од САД


Пакистан ги отфрли американските забелешки дека Исламабад одбивал да стори повеќе за елиминирање на упориштата на бунтовниците во таа земја. Американскиот секретар за одбрана Леон Панета деновиве го предупреди Пакистан дека Соединетите држави губат трпение од тоа што Исламбад не прави доволно за елиминирање на таквите зони во Северен Вазиристан за припадниците на Хакани мрежата која е дел од Ал Каеда. Во меѓувреме, агенциите јавија дека во денешен напад на бунтовниците во Пакистан загинале четворица полицајци.
XS
SM
MD
LG