Достапни линкови

logo-print

Кина повторно ќе лансира ракета со човечки екипаж


Кина се подготвува овој месец да лансира ракета со човечки екипаж во прв обид да се спои со модулот кој веќе е во Вселената. Тројцата астронаути ќе бидат прва човечка мисија од септември 2008 година. Пекинг планира до 2020 година да постави постојана станица во Вселената.
XS
SM
MD
LG