Достапни линкови

logo-print

Во Русија стапи во сила законот против протести


Новиот закон со кој драматично се зголемуваат казните за луѓето кои ќе учествуваат на неодобрени протести денеска стапи во сила откако вчера го потпиша претседателот Владимир Путин. Според законот кој деновиве беше одобрен од двата дома на рускиот парламент, учесниците можат да добијат казна од 9 илјади долари.
XS
SM
MD
LG