Достапни линкови

logo-print

Масовна геј парада во Тел Авив


Илјадници израелци денеска излегоа на улиците на Тел Авив на годишната геј парада. Нема извештаи за евентуални инциденти. Тел Авив се смета за еден од најгостољубивите градови за геј паради и за туристи хомосексуалци.
XS
SM
MD
LG