Достапни линкови

logo-print

Русија во август ќе стане членка на Светската Трговска Организација


Рускиот Премиер Дмитриј Медведев изјави дека Русија ќе стане членка на Светската Трговска Организација во почетокот на Август.
Руската влада го одобрила протоколот и тој ке му биде доставен на парламентот. СТО во декември 2011 го одобри влезот на Русија, која е единствена од 20 те водечки економии што не е членка на оваа организација.
XS
SM
MD
LG