Достапни линкови

logo-print

Воeна вежба на Шангајската соработка во Таџикистан


Земјите членки на Организацијата за Шангајска соработка започнаа неколкудневна заедничка воена вежба во Таџикистан. Околу 2.000 војници од Русија, Кина, Казахстан, Киргистан и Таџикистан учествуваат на вежбата, која е наречена Мировна мисија 2012-та, а е фокусирана врз анти-тероризмот.
XS
SM
MD
LG