Достапни линкови

logo-print

Груевски во Норвешка


Владиниот економски тим предводен од премиерот Никола Груевски денеска престојува во Кралството Норвешка, каде ќе се сретне со норвешкиот премиер Јенс Столтенберг. Во Осло ќе се одржи и бизнис форум на кој ќе бидат претставени економските и инвестициските потенцијали на Република Македонија пред заинтересирани норвешки компании.
XS
SM
MD
LG