Достапни линкови

logo-print

Полицаец осомничен за убиства на 14 колеги во Казахстан


илустрација

илустрација

Портопарол на кзахстанскиот јавен обвинител изјави дека граничен полицаец е обвинет за убиство на 14 негови колеги и шумар. Нурдаулет Суиндиков рече дека Владислав Челах го признал злочинот кој се случи на граничен контролен пункт во југоисточниот дел на Казахстан, на границата со Кина. Мотив за убиствата била расправија меѓу граничните полицајци. За сега нема дополнителни детали.
XS
SM
MD
LG