Достапни линкови

logo-print

Член на Златна зора физички нападна политичари во емисија во живо


Членот на грчката неонацистичка партија Златна Зора Илиас Касидиарис трипати ја удрил по лицето пратеничката на комунистите Лиана Канели за време на емисија во живо на грчката телевизија Антена. Канели го предизвика Касидиарис откако тој истури чаша со вода врз пратеничката на Сириза Рена Дуру. Канели единствена го предизвика Касидиарис, додека неколку мажи гости во студиото, меѓу кои беше и поранешниот министер за внатрешни работи на Нова демократија останаа на своите места. Издаден бил налог за апсење на Касидиарис кој ведннаш по инцидентот избегал од студиото.
XS
SM
MD
LG