Достапни линкови

logo-print

Николиќ на состанок со претставници на косовските срби


Претседателот на Србија Томислав Николиќ

Претседателот на Србија Томислав Николиќ

Претседателот на Србија Томислав Николиќ денеска во Белград ќе се состане со претседателите на општините во северниот дел на Косово. ,,Треба да знаеме кои се нашите обврски. Не е добро граѓаните да излегуваат на улица и да им се загрозува безбедноста, ако веќе нешто било договорено и потпишано во Брисел,, изјави за агенцијата Бета, претседателот на општина Косовска Митровица Крстимир Пантиќ. Претседателот Николиќ во саботата најави дека граѓаните на Србија наскоро ќе знаат што точно Белград има договорено со Приштина.
XS
SM
MD
LG