Достапни линкови

logo-print

Владин тим предводен од Груевски во посета на Копенхаген


Премиерот на Македонија Никола Груевски

Премиерот на Македонија Никола Груевски

Владин тим предводен од премиерот Никола Груевски, во чиј состав се и вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, министерот за привлекување странски инвестиции, Веле Самак, како и заменик директорот на Агенцијата за странски инвестиции и поттикнување на извозот, Христијан Делев денеска ќе го посети Копенхаген.
Целта на посетата е презентирање на економските и инвестициските потенцијали на Македонија на данските инвеститори.
XS
SM
MD
LG