Достапни линкови

logo-print

Иран се сомнева во подготвеноста на светските сили за преговори


Шефот на преговарачкиот тим на Иран Саед Џалили

Шефот на преговарачкиот тим на Иран Саед Џалили

Иран ја стави под знак прашалник подготвеноста на светските сили за преговорите околу нуклеарната програма на земјата кои треба да се одржат оваа недела во Москва. Техеран ја обвини Меѓународната агенција за атомска енергија дека се однесува кака западно манипулираната разузнавачка агенција
Иранските медиуми јавија дека шефот на преговарачкиот тим Саед Џалили два пати побарал од Британија, Франција, Русија, Кина, САД и Германија да имаат средба пред одржувањето на преговорите на 18 јуни, но досега не добил одговор.
XS
SM
MD
LG