Достапни линкови

logo-print

САД ги осудија плановите на Израел за изградба на Западниот брег


Изградбата на еврејските домови на Западниот брег

Изградбата на еврејските домови на Западниот брег

САД ги осудија плановите на Израел да ја прошират изградбата на населби во Западниот брег, бидејќи тоа ќе преставува чекор наназад во обновувањето на преговорите со Палестина. Изјавата на потпаролот на Стејт Департментот Марк Тонер доаѓа по наредбата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за изградба на уште 300 нови домови во Беит Ел во близина на градот Рамалах.
XS
SM
MD
LG