Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничен за бомбашкиот напад на училиште во Италија


Припадници на италијанската полиција

Припадници на италијанската полиција

Италијанските медиуми јавија дека полицијата го уапсила осомничениот за смртоносниот напад на училиште во јужниот дел на земјата во минатиот месец. Во бомбашкиот напад во градот Бриндиси загина едно 16 годишно девојче, а пет лица беа повредени. Според извештаите, 68 годишниот осомничен, чии мотиви се опишани како лична одмазда, наводно го признал делото.
Директорот на училиштето претходно предавал во Лече од каде што потекнува осомничениот.
XS
SM
MD
LG