Достапни линкови

Двајца загинати во уривање на хеликоптер во Авганистан


илустрација

илустрација

НАТО соопшти дека двајца војници загинале во уривање на хеликоптер во источниот дел на Авганистан денеска. За сега не е јасно дали леталото било нападнато од талибанците или се урнало поради технички проблеми. Алијансата не соопштува каде точно се урнал хеликоптерот нити пак ги открива националностите на загинатите војници. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG