Достапни линкови

logo-print

Тврдења за цивилни жртви во напад на НАТО


илустрација

илустрација

Авганистанските власти тврдат дека 18 цивили загинале во воздушен напад на силите на НАТО. Наводно неколкумина милитанти се меѓу загинатите. Од Алијансата, пак, велат дека немаат информации за цивилни жртви во нападот чија цел бил лидер на талибанците во провинцијата Логар. Германски медиум јави дека во нападот загинал лидерот и неколкумина присутни на свадбена церемонија.
XS
SM
MD
LG