Достапни линкови

logo-print

Осомничен канадски убиец ќе се појави пред судот во Берлин


Лука Роко Магнота

Лука Роко Магнота

Канадскиот геј порно актер осомничен за убиство на кинески студент денеска треба да се појави пред судот во Берлин, еден ден откако беше уапсен во главниот град на Германија. Германското министерство за правда соопшти дека чека барање од канадските власти за екстрадиција на 29 годишниот Лука Роко Магнота, кој беше уапсен во интернет кафе по еднодневна глобална потрага. Магнота наводно се снимал како го убива кинескиот студент, по што по пошта испраќал делови од телото на убиениот до канцеларии на политички партии во Отава.
XS
SM
MD
LG