Достапни линкови

logo-print

Аеродромот во Триполи повторно под контрола на либиските власти


Либискиот министер за внатрешни работи соопшти дека војската ја повратила во целост контролата врз меѓународниот аеродром во Триполи откако бил нападнат од милитанти. Десетина милитанти со камиони влегле на пистите при што неколку лета беа одложени. Милитантите се приведени се вели во соопштението. Аеродромот ќе остане исклучен и во следните 24 часа со цел да се решат опредеелени технички прашања.
XS
SM
MD
LG