Достапни линкови

logo-print

Ограничувања за Еулекс во Косовска Митровица


Штабот за вонредни ситуации на Косовска Митровица на денешната седница донесе одлука да не им се дозволи слобода на движење на припадниците на Еулекс во северниот дел од градот. „На припадниците на Еулекс до следно соопштение нема да им биде дозволено непречено да се движат во северниот дел од Косовска Митровица, и секој обид за насилно минување низ градот или уривање барикади, ќе се смета за отворена агресија и одговорноста за последиците ќе ја имаат оние кои ќе преземат такви акции“ се наведува во соопштение на Штабот.
XS
SM
MD
LG