Достапни линкови

logo-print

Најмалку 20 загинати во експлозија во Багдад


Најмалку 20 лица загинале во главниот град на Ирак во експлозија на автомобил бомба, Експлозивната направа била активирана пред владината канцеларија за Шиитски прашања во центарот на Багдад. Шеесетмина се повредени во инцидентот. За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG