Достапни линкови

logo-print

Рекорден пад на руската Рубља


Руската Рубља денеска бележи рекорден пад во изминативе три години во услови на пад на цената на нафтата на светските берзи. Руската национална валута се продаваше по курс од 33,99 во однос на американскиот долар денеска, откако цената на нафтата падна под 82 долари за барел. Падот на цената на нафтата се должи на растот на американскиот долар во однос на еврото, како последица на европската должничка криза.
XS
SM
MD
LG