Достапни линкови

logo-print

Авион се урна во зграда во Нигерија


Патнички авион се урна во двокатна стамбена зграда во најголемиот град во Нигерија денеска, јави новинската агенција „Асошиејтед Прес“. За сега не се знае колкумина загинале во Лагос. Авионот летал на релација од Лагос кон Абуја, јавуваат медиумите, повикувајки се на изјави од властите во Нигерија. Спасувачките екипи се на пат кон местото на настанот.
XS
SM
MD
LG