Достапни линкови

logo-print

Петмина милитанти убиени во Пакистан


Најмалку петмина милитанти загинале во напад на беспилотно летало во југот на Вазиристан, изјавија претставници на пакистанските безбедносни сили кои инсистираат на анонимност. Мета на нападот бил домот на командант на милитантите во град во близина на авганистанската граница. Според пакистанските власти, две беспилотни летала испукале четири ракети кон метата.
XS
SM
MD
LG