Достапни линкови

logo-print

Дванаесетмина загинати во експлозија во Нигерија


од претходните напади

од претходните напади

Најмалку дванаесетмина загинале во експлозија на бомба во црква во северниот дел на Нигерија. Инцидентот се случил рано утрово во градот Баучи, сведочат очевидци. Властите потврдија дека имало експлоизја но за сега нема дополнителни детали. Експлозијата се случи во услови на растечко насилство од радикални исламистички групи.
XS
SM
MD
LG