Достапни линкови

logo-print

Напад во трговски центар во Канада


илустрација

илустрација

Најмалку еден загинал а шестмина се повредени откако вооржужен напаѓач стрелал кон посетителите на трговски центар во Торонто. Инцидентот се случил во еден од најпрометните трговски центри во Торонто. Претставник на полицијата изјави дека двајца од повредените се во тешка состојба, од кои еден е 13 годишно момче. Напаѓачот е во бегство.
XS
SM
MD
LG