Достапни линкови

logo-print

Роденден на кубанскиот претседател


Претседателот на Куба Раул Кастро денеска го слави 81 роденден. Медиумските извештаи не споменуваат посебни церемонии за одбележување на роденденот на лидерот. Претходникот на Раул, неговиот повозрасен брат Фидел, има 85 години.
XS
SM
MD
LG