Достапни линкови

logo-print

Мубарак ќе се жали на пресудата


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак ќе ја обжали казната доживотен затвор, што денеска му беше изречена заради убиство на демонстранти за време на востанието, што го собори од власт, изјави денеска по изрекувањето на пресудата Јасер Бахр, еден од неговите адвокати.
Генералниот обвинител на Египет , исто така, ќе се жали заради, според него, премалата казна.
XS
SM
MD
LG