Достапни линкови

logo-print

На Мубарак му се влошила здравствената состојба на пат кон затворот


Здравствената состојба на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак нагло му се влошила на пат кон затворската болница. Мубарак претходно денеска беше осуден на доживотен затвор поради корупција и убиства на околу 900 демонстранти во минатогодишните нереди. Државната телевизија пренесе дека на Мубарак му се слошило во хеликоптерот на пат кон затворот и оти тој е однесен во затворската болница.
XS
SM
MD
LG