Достапни линкови

logo-print

Уште двајца милитанти убиени со беспилотно летало во Пакистан


Талибанци во Јужен Вазиристан

Талибанци во Јужен Вазиристан

Според пакистански безбедносни служби, денеска во акција на американско беспилотно летало чија цел било возило во јужен Вазиристан во близина на границата со Авганистан се убиени најмалку двајца милитанти.
Станувало збор за 6 напад со вакви летала за последните 11 дена, како дел од кампањата на САД за уништување на талибанците и Ал Каеда во овие племенски подрачја.
XS
SM
MD
LG