Достапни линкови

Путин со финансиска и морална поддршка на Белорусија


Новиот руски претседател Владимир Путин

Новиот руски претседател Владимир Путин

Новиот руски претседател Владимир Путин ја посети Белорусија, што претставува негова прва официјална посета на странска земја откако е на функцијата. Белорускиот претседател Александар Лукашенко изразил задоволство од посетата на Путин иако неговата земја се соочува со санкции од ЕУ за непочитување на човековите права.
Путин и понудил на Белорусија финансиска и морална поддршка.
XS
SM
MD
LG