Достапни линкови

logo-print

Таџикистанскиот претседател во посета на Кина


Таџикистанскиот претседател Емомали Рамон

Таџикистанскиот претседател Емомали Рамон

Таџикистанскиот претседател Емомали Рамон ја започна петденевната посета на Кина.Тој ќе оствари средба со кинеските лидери со кои ќе разговара за билатерланите односи и ќе присуствува на Самит на Шангајската организација за соработка.
Кина е вториот најважен трговски партнер на Таџикистан по Русија.
XS
SM
MD
LG