Достапни линкови

logo-print

Сателитски слики од иранска нуклеарна централа


Сателитските слики на кое е прикажано рушењето на две згради во Парачин

Сателитските слики на кое е прикажано рушењето на две згради во Парачин

Институтот за наука и меѓународна безбедност со седиште во Вашингтон објави сателитски снимки на нивниот сајт кои сугерираат дека Иран се обидува да ги уништи доказите за нуклеарно истражување на место на кое не им беше дозволено на инспекторите на ОН да го посетат.
На сликите е покажано демолирањето на две згради во централата во Парачин.
XS
SM
MD
LG