Достапни линкови

logo-print

Заврши гласањето на референдумот во Ирска


Жена оди накај гласачкото место во Дабилн

Жена оди накај гласачкото место во Дабилн

Заврши гласањето на референдумот во Ирска за новиот фискален договор кој е за цел да се зајакне еврозоната. Според анкетите за јавно мислење мнозинството на граѓани кои излегле на референдумот ќе го поддржат договорот со кој се повикува да бидат казнети земјите од еврозоната кои не успеваат да го балансираат нивниот буџет.
XS
SM
MD
LG