Достапни линкови

logo-print

Двајца американски воени офицери се вратија во Пакистан


Американски војници

Американски војници

Пентагон соопшти дека на барање на Пакистан двјаца американски воени офицери од воената база Баграм во Авганистан се вратиле во Пакистан. Според Пентагон, офицерите ја продолжиле нивната работа во 11-Корупс во Пешавар, откако беа избркани од земјата по серијата напади на САД во минатата година при кои загинаа 24 пакистански војници.
XS
SM
MD
LG