Достапни линкови

logo-print

Клинтон со критики за рускиот однос кон Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон упати критики до руските власти поради нивното противење на иницијативата на Обединетите нации за превземње на мерки против Сирија. Таа смета дека принципите на Москва може да придонесат кон создавање граѓанска војна во земјата. Клинтон изјави дека властите во Москва и потврдиле дека не сакаат граѓанска војна во Сирија, но дополни дека политиката на штитење на претседателот Башар ал Асад од строги меѓународни санкции може да придонесе кон спротивното.
XS
SM
MD
LG