Достапни линкови

logo-print

Во Собранието пратенички прашања


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 33-та седница, на чиј дневен ред е само една точка- поставување пратенички прашања до претставници на Владата.
Во изминатите два дена во парламентот се одвиваше рапсравата за ребалансот на буџетот за оваа година, предложен од министерството за финансии. На оваа тема, која е во рамките на 34-та седница, пратениците ќе и се навратат в понеделник.
XS
SM
MD
LG