Достапни линкови

logo-print

Убиен заменик министерот за спорт на Дагестан


Властите во Дагестан соопштија дека бил убиен заменик министерот за спорт на таа руска република Насир Гаџиханов кога врз неговото возило пукале непознати напаѓачи во главниот град Махачкала. Полицијата нема информации за мотивите за атентатот, но во северно кавказките републики дејствуваат исламистички илитанти.
XS
SM
MD
LG