Достапни линкови

logo-print

Расправата за ребалансот продолжува утре


Собранието на Република Македонија утре во 11 часот ќе продолжи со расправата по предложениот ребаланс на Буџетот за годинава, во рамки на продолжение на 34. седница. Пратениците од опозицијата оценија дека ребалансот на буџетот не е навремен и адекватен, поставен е на целосно погрешни претпоставки за растот на економијата, а по него ќе треба да следи уште еден ребаланс. За пратениците од владејачкото мнозинство, пак, опозицијата нема кредибилитет за такви тврдења бидејќи економските резултати што ги покажала додека била на власт биле значително послаби во однос на сегашните.
XS
SM
MD
LG