Достапни линкови

logo-print

Напад врз руски новинар во Москва


Московската полиција покрена истрага по синоќешниот напад врз новинарот Сергеј Асланиан кој работи во радиото Ехо на Москва. Тој синоќа бил нападнат со нож пред неговиот стан при што се здобил со неколку убодни рани. Докторите велат дека неговиот живот не бил во опасност.
XS
SM
MD
LG