Достапни линкови

logo-print

Нов земјотрес во Италија


архива

архива

Земјотрес со сила од 5,8 степени според Рихтеровата скала изутрината го погоди североисточниот дел на Италија. Епицентарот бил во областа Емилија Ромања која пред десет дена беше погодена од земјотрес во кој загинаа шест луѓе. Според првите информации, во денешниот потрес немало жртви и материјални штети.
XS
SM
MD
LG