Достапни линкови

logo-print

Американска донација за македонската царина


американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс

американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс

Царинската управа на Македонија ќе добие американска донација во опрема наменета за откривање и спречување на недозволена трговија преку државната граница. Донацијата е во рамки на повеќегодишната соработка при реализацијата на активностите на Програмата за контрола на извозот и гранична безбедност за откривање и одвраќање на нелегалното пренесување на оружје и оружје за масовно уништување. На примопредавањето на опремата обраќања ќе имаат американскиот амбасадор Пол Волерс и директорот на Царинската управа Ванчо Каргов.
XS
SM
MD
LG